Welcome Guest ( Log In | Register )

[Survey] ร่วมแสดงความคิดเห็นโปรเจกต์แฟนมีตติ้งยูริ (Yuri), ปิดรับความเห็นในวันที่ 26 ธันวาคม เวลา 18:00
puchi-puchi
post Dec 19 2018, 10:38 PM
Post #1

Super Gangster

Group: Admin
Member No.: 5

กรี๊ดดดดดดดดดดดด นี่เค้าจะต้องมากรี๊ดทุกเดือนแบบนี้ ก็ได้เหรอคะ!!! emo (2).gif
โซวอนไทยเราจะได้เริ่มต้นปีด้วยไฟแห่งความริษยาจากโซวอนทั่วโลกค่ะ เพราะแค่เดือนกุมภา เราก็จะมีสาวๆ มาเยือนถึงบ้านแล้ว!
ไทยแลนด์แดนเมียหลวงทีแท้จริงค่ะ 60.gif เป็นเมียหลวงที่สิ้นเนื้อประดาตัวแล้ว เราก็จะไม่ย่อท้อ เราก็จะหาเงินมาเปย์สาวๆ ค่ะ 98.gif

ปีนี้แล้วมากันไป 7 ตอนนี้เราก็จะมาเก็บสแปร์ให้ครบๆ ในปีหน้าค่ะ เริ่มด้วยยูริเลย พบ้าๆ กับงาน YURI 1st Fanmeeting Tour "INTO YURI" in BANGKOK ‪ที่จะมีขึ้นในวันอาทิตย์ที่ 10 กุมภาพันธ์ 2562 เวลา 17.00 น. ณ จีเอ็มเอ็ม ไลฟ์เฮ้าส์

เนี่ยยยยยยยยยยย หลังจากรอกันมาเนิ่นนาน เราก็จะได้ต้อนรับยูริกันแล้วค่ะ เอสเอ็มเหมือนจะได้ยินเสียงจากเค้า
ที่เกาหลีจัดมีตติ้งไม่ได้ มาไทยสิ มาจัดที่ไทย! เป็นไง มาเลยค่ะ 555555555555555555555
ประกาศที่ไทยประเทศแรกไปอีกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกก รักกันเลยเรา เอาหัวใจรวมกัน พบ้าๆ

เนี่ย เป็นประเทศแรกที่ประกาศมีตติ้งยูริด้วยค่ะ ไม่รู้จะมีประเทศอื่นอีกมั้ย แต่พวกเราได้รับความรักและความไว้วางใจแล้วอ่ะ
อย่างน้อยๆ ยูริก็น่าจะมีสิทธิ์ตัดสินใจว่าจะมาหาเราหรือไม่มาเนอะ เค้าจะเข้าข้างตัวเองว่า ยูริเลือกพวกเราค่ะ 32.gif
เพราะฉะนั้น พวกเรามาสรา้งความประทับใจ และไม่ทำให้ยูริผิดหวังกันนะคะ 10.gif

กระทู้นี้ก็จะเป็นกระทู้โยนหินถามทางเหมือนทุกครั้งค่ะ ใครมีโปรเจกต์อะไรจะเสนอ ลองเสนอกันเข้ามานะคะ
แต่ว่าฮอลที่จัดมันเป็นพื้นราบไม่มีสแตนด์ คิดว่าคงทำการแปรอักษรไม่ได้ เหมือนตอนของน้องซอแล้วก็ซูยองอ่ะค่ะ
เสียดาย T_T แต่ถึงจะแปรอักษรไมไ่ด้ เราก็ยังทำอย่างอื่นๆ ได้เนอะ อย่างน้อยๆ ก็ชูกระดาษ!! 55555555555

เบื่อจะชูกันรึยังคะ พหวีด ถ้ายัง มาร่วมกันเสนอคำที่จะชูในงานมีตของยูริกันนะคะ
และถ้ามีโปรเจกต์อื่นๆ อยากจะเสนอแนะ ก็เสนอกันเข้ามาเยอะๆๆ เลยค่ะ บอกตรงๆ ว่า แปดงาน ทางเราก็หัวตันได้ค่ะ 928536893.gif

มาร่วมแสดงความคิดเห็นกันเยอะๆ เลยนะคะ พบ้าๆ

ลืมบอกค่ะว่า มีตติ้งคราวนี้ ก็เหมือนทุกครั้งนะคะ บอร์ดเราจะทำร่วมกับบ้านยูริอย่าง KkabYul ค่ะ ซึ่งทางบ้านยูริก็ได้มีการเปิดแบบสอบถามให้เสนอโปรเจกต์ และของซัพพอร์ทกันไปแล้วเมื่อวันก่อนแล้วค่ะ ตรงนี้เราก็จะรวบรวมทั้งความเห็นที่ลงกับทางบ้านยูริ และในกระทู้นี้เอาไปคุยกันอีกทีนะคะ ขอบคุณที่มาร่วมกันสร้างความทรงจำดีๆ ให้กับยูรินะคะ พบ้าๆ

ปิดรับความเห็นในวันที่ 26 ธันวาคม เวลา 18:00 นะคะ

รักเจสสิก้าที่สุดในโลกค่ะ รัก.

Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Replies (1 - 14)
SmileyAoy
post Dec 20 2018, 02:34 PM
Post #2

Junior Gangster

Group: SoShi GanG+
From: YulSic's Heart ~
Member No.: 78,681

ข้อความที่จะชูกระดาษ We'll Always Find YUL

เหตุผล ชอบเพลงนี้ของยูริมากถึงมากที่สุด
อยากให้ยูริรู้ว่าถึงแม้ SM แทบจะไม่โปรโมทเพลงนี้เลย แต่เราซัพพอร์ตยูลเสมอ แค่นั้นแหละค่ะ

แต่ความหมายมันก็ลึกซึ้งอยู่นะ 32.gif

This post has been edited by SmileyAoy: Dec 20 2018, 10:20 PM

+Quote Post
kawinthida
post Dec 20 2018, 07:24 PM
Post #3

Baby Baby
*

Member No.: 101,190

อยากทำโปรเจคเปิดไฟสีแดงกับสีขาวตอนช่วงเพลง INTO YOUค่ะ
เหมาะกับพี่ยูล แถมเหมาะกับช่วงใกล้วาเลนไทน์พอดีด้วย

ส่วนชูกระดาษ เราขอเสนอ FOREVER YUL
สั้นๆแต่สื่อความหมายได้ง่ายๆเลยว่า เราจะอยู่กับพี่เค้าตลอดไปค่ะ

+Quote Post
bohm_nn
post Dec 21 2018, 07:15 AM
Post #4

Baby Baby
*

Group: Gangster
Member No.: 95,650

ขอเสนอป้ายกระดาษ You're my Valentine.

+Quote Post
LegendKiller
post Dec 21 2018, 11:44 AM
Post #5

Senior Gangster

From: Somewhere I can still with YulSic
Member No.: 57,962

ชูป้าย We're your coffee 60.gif
I...Always Loyal...To The Royal...
YulSic TaeNy YoonSeo HyoSooSun, Kryber, SeulDy

ฟอลทวิตมาได้นะตัวเอง >> *o* Twitter ^o^

+Quote Post
jirababa
post Dec 21 2018, 11:51 AM
Post #6

Member No.: 46,247

ถือเกี๊ยวคนละอันค่ะ I <mandu> Yul
อยากเป็นเกี๊ยวมันดูของพี่ยูลค่ะ

"you asked us about teamwork,
but really there is no secret.
we just live like sisters."

- Choi Sooyoung

[img][/img]

+Quote Post
tannp01
post Dec 21 2018, 01:44 PM
Post #7

Baby Baby
*

Member No.: 136,389

คิดว่าโปรเจ็คชูกระดาษน่าจะเวิร์คนะคะ เค้าขอเสนอคำว่า "WE 만두 YUL" หรือ "WE MANDU YURI" ก็ได้ค่ะ ทำมือเป็นรูปเกี๊ยวคนละอันด้วยก็ได้ น่าจะน่ารักดีนะคะ 55555

+Quote Post
Z`oiIC
post Dec 21 2018, 02:02 PM
Post #8

Member No.: 102,071

ชอบ Coffee or Tea or Me นั่นแหละค่ะ 555555 พูดจริงๆน้า

+

+Quote Post
tannp01
post Dec 21 2018, 03:06 PM
Post #9

Baby Baby
*

Member No.: 136,389

เอาจริงๆนะคะ โปรเจ็ค coffee or tea or me นี่น่าสนใจจริงๆนะคะพี่ปูชิ55555 อาจจะชูเป็น coffee or tea แล้วพลิกมาอีกด้านเป็น or me งี้ เกร๋ๆกรุบกริบก็ว่ากันไปค่ะ 5555555

+Quote Post
famelovefany
post Dec 21 2018, 05:52 PM
Post #10

Baby Baby
*

Member No.: 149,946

เราชอบ ‘Coffee or me’มากเลยค่ะ
แต่ coffee or tea or me ก็น่ารักดีค่ะ 💕💕💕🌈

+Quote Post
pngiiz-sone
post Dec 24 2018, 04:34 AM
Post #11

GanG
**

Group: SoShi GanG
Member No.: 90,892

ชูป้ายว่า always mandu yul หรือ i mandu yul ก็น่ารักดีนะคะ ทำมือมันดูไปด้วยอีก พิยูลประทับใจแน่ๆ 5555555555
สาวๆคนอื่นมาเราทำโปรเจคให้ร้องไห้นะคะ แต่ของพิยูลคือจะขำกันเพราะมันดูนี่แหละ 555555555555555

ปล.จริงๆชอบ coffee or me ที่ปูชิบอกค่ะ 5555555555 และมั่นหน้ามากว่าพิยูลจะเลือก me ลองเลือก coffee ดูสิ 555555555555

This post has been edited by pngiiz-sone: Dec 24 2018, 04:36 AM

+Quote Post
Min_Sone
post Dec 24 2018, 06:44 PM
Post #12

Baby Baby
*

Member No.: 118,579

เขียนว่า I MANDU YUL มั้ยคะ แล้วก้ใส่หน้ากากเกี๊ยว mkb (32).gif

+Quote Post
tolikkk
post Nov 28 2020, 10:52 AM
Post #13

GanG
**

From: USA
Member No.: 147,875

wwqa21qccv-xxx02xx-df4-2w-33we-1

Quality Generic Aricept in USA non prescription ;
Quality Generic Aricept in UK/GB online visa no rx ;
Where To Order Aricept in CANADA next day delivery ;

>>> Want to buy cheapest quality Aricept ? CLICK ON THE LINK BELOW! <<<

ENTER HERE! SAVE MONEY WITH US! >>>> https://bit.ly/worldwidemeds

Buy Online Aricept in CANADA no prior prescription ;
Buy At Low Cost Aricept in USA tablet without script

Purchase Cheapest Aricept from approved pharmacy | Aricept overnight no prescription

ALL COUNTRIES! ALL DESTINATIONS!

UNITED STATES,CANADA,UK ,AUSTRALIA

Aricept in EUROPE
Aricept in ITALY
Aricept in FRANCE
Aricept in SPAIN
Aricept in GERMANY
Aricept in IRELAND
Aricept in NEW ZEALAND
Aricept in Singapore, Philippines, Malaysia
Aricept in SOUTH AFRICA

Purchase Cheapest Aricept from approved pharmacy | Aricept overnight no prescription

RELATED TAGS:

purchase online Aricept in AUSTRALIA
where to buy Aricept no prescription quick delivery USA
mail order discounts on Aricept in USA

purchase online Aricept next day delivery
Aricept overnight without prescription
order with low price Aricept without credit card or check
Aricept suppliers cheap
buy online generic Aricept without a prescription USA
Aricept without doctor prescription
buy easy Aricept shipped with no prescription USA
Aricept with overnight delivery
cheapest place Aricept ups cod
Aricept online cod USA
licensed pharmacy Aricept for over night delivery
Aricept overnight without prescription USA
buy online Aricept without a perscription shipped overnight
Aricept from u.s. pharmacy
purchase cheap online Aricept online canadian no script
Aricept saturday
buy easy legally Aricept no rx USA
Aricept cod cash delivery USA
where can i buy Aricept no prior script overnight USA
Aricept with no prescription USA in Alaska ;where to buy Aricept overnight cheap cod ;where to buy Aricept in AUSTRALIA ;get cheap generic Aricept in AUSTRALIA
buy generic Aricept available united states ;where can i purchase Aricept no rx in USA
purchase cheap online Aricept medication without rx
online pharmacy Aricept in Michigan
Aricept with no perscription
buy cheapest generic Aricept in Toledo
cheapest place Aricept delivered overnight
online cheap Aricept pills no rx
order easy Aricept in UK/GB ;buy safety cheapest Aricept delivered overnight ;cheapest generic Aricept in Chester ;discount price for Aricept no rx in USA
order online Aricept no prescription drugstore ;legit place to buying Aricept no prescription overnight shipping USA ;Aricept from u.s. pharmacy
purchase online Aricept in CANADA ;where can i purchase Aricept in Atlanta ;cheap and easy Aricept in USA ;generic Aricept and no prescription ;cost for Aricept in USA
wholesale Aricept in AUSTRALIA
cheapest place to order Aricept in UK/GB //need Aricept in CANADA ;;order cheapest Aricept in UK/GB ;get cheap generic Aricept in AUSTRALIA ;purchase at best price Aricept in USA
mail order discounts on Aricept in USA ;mail order Aricept in CANADA ;where do i get Aricept in UK/GB ;best offer for Aricept in UK/GB ;licensed pharmacy Aricept in USA ;
purchase Aricept in UK/GB
buying cheap Aricept in AUSTRALIA
best price for generic Aricept in UK/GB

Buy Cheap Online Aricept no prescription c.o.d. | Aricept tablet without script

+Quote Post
tolikkk
post Dec 2 2020, 06:47 PM
Post #14

GanG
**

From: USA
Member No.: 147,875

wwqa21qccv-xxx02xx-df4-2w-33we-1

Wholesale Cheapest Lincocin in UK/GB shipped by cash on delivery ;
Cheap Generic Lincocin in UK/GB no rx, fast worldwide shipping ;
Safe Order Lincocin in USA same day delivery no prescription ;

>>> Want to buy cheapest quality Lincocin ? CLICK ON THE LINK BELOW! <<<

ENTER HERE! SAVE MONEY WITH US! >>>> https://bit.ly/totalmeds1

How To Purchase Lincocin in USA for sale online ;
How Can I Buy Lincocin in USA non prescription

Buy Lincocin cash on delivery overnight | Lincocin free delivery on sale

ALL COUNTRIES! ALL DESTINATIONS!

UNITED STATES,CANADA,UK ,AUSTRALIA

Lincocin in EUROPE
Lincocin in ITALY
Lincocin in FRANCE
Lincocin in SPAIN
Lincocin in GERMANY
Lincocin in IRELAND
Lincocin in NEW ZEALAND
Lincocin in Singapore, Philippines, Malaysia
Lincocin in SOUTH AFRICA

Buy Lincocin cash on delivery overnight | Lincocin free delivery on sale

RELATED TAGS:

discount price for Lincocin in UK/GB
how to buy Lincocin tablets without script
cheap generic Lincocin no rx required USA

do you know how i can buy Lincocin from a USA pharmacy without a prescription
Lincocin online saturday delivery
cheap pharmacy Lincocin no prescription overnight
Lincocin airmail USA,,eu
best prices for Lincocin no script next day delivery USA
Lincocin with overnight delivery USA
legitimate pharmacy Lincocin overnight no prescription
Lincocin united states
pharmacy Lincocin no prescription drugstore
Lincocin overnight cheap USA
buy discount generic Lincocin overnight cod no prescription
Lincocin no script needed cod overnight
generic Lincocin in USA
Lincocin non prescription
where to get Lincocin from u.s. pharmacy
Lincocin online cheap no rx
cheapest place Lincocin no prescription overnight
Lincocin USA discount prices
discount pharmacy Lincocin generic fedex no prescription
Lincocin c.o.d. without prescription in Jersey City ;cheap and easy Lincocin overnight delivery cod ;how to buy Lincocin in UK/GB ;ordering online Lincocin in UK/GB
legit place to buying Lincocin from a USA pharmacy without a prescription ;lowest prices for Lincocin online no prescription overnight
order with low price Lincocin online with visa
order cheapest Lincocin in Bakersfield
Lincocin USA no prescription needed
licensed pharmacy to buy Lincocin in Texas
buy legitimate Lincocin medication without rx
ordering online Lincocin online cod USA
orders Lincocin in CANADA ;do you know how i can buy Lincocin no prescription quick delivery ;best offer for Lincocin in Milwaukee ;buy generic Lincocin cod cash delivery USA
drugs Lincocin online USA pharmacy ;buying cheap Lincocin no script needed cod overnight ;Lincocin free overnight fedex delivery
where to order Lincocin in USA ;purchase cheapest Lincocin in Oklahoma ;wholesale Lincocin in USA ;for sale Lincocin privately no rx ;purchase cheapest generic Lincocin in UK/GB
best price Lincocin in UK/GB
safe order generic Lincocin in UK/GB //buy at low price Lincocin in AUSTRALIA ;;buy cheap online Lincocin in UK/GB ;how can i get Lincocin in CANADA ;cost Lincocin in USA
buy easy legally Lincocin in CANADA ;cheap buying online Lincocin in AUSTRALIA ;where to buy Lincocin in CANADA ;cheapest place to order Lincocin in USA ;best price Lincocin in UK/GB ;
best price for Lincocin in USA
cost for Lincocin in USA
buy online generic Lincocin in CANADA

Quality Generic Lincocin c.o.d. without rx | Lincocin tablet without script

+Quote Post
sallyeerrecart
post Dec 26 2020, 04:34 PM
Post #15

Baby Baby
*

Member No.: 152,178

Shop www.goyardoutletsale.com fake goyard bag Outlet Sale Store, Buy Cheap Goyard Bags, Wallets and Belts with Highest Quality, Great Discount, Fast Delivery and Free Worldwide Shipping.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version
Skin by IPB Customize
Time is now: 23rd January 2021 - 03:39 PM